ОПТИМІЗАЦІЯ МЕТОДИКИ ЕНЗИМ-ЕЛЕКТРОФОРЕЗУ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ФЕРМЕНТАТИВНОЇ АКТИВНОСТІ У ПЛАЗМІ КРОВІ ДОНОРІВ ЗА УМОВИ НАЯВНОСТІ АНТИ-SARS-CoV-2 IgG
Анотація
Дослідження ферментативної активності за допомогою ензим-електрофоретичних методів представляє собою неабияку цінність як для наукових, так і для біотехнологічних доробок, що є одним з важливих етапів при вдосконаленні вже існуючих та впровадженні нових біотехнологічних продуктів. В умовах сьогодення – пандемія COVID-19 – глобальною проблемою біотехнологічної галузі є швидка та ефективна розробка потенційних лікарських засобів для боротьби з вірусом SARS-CoV-2: від препаратів для захисту від інфекційного ураження – вакцини, до препаратів для лікування пост-COVID-19 патологічних станів. Зважаючи на те, що SARS-CoV-2 інфекція може призвести до порушень процесів згортання крові, особлива увага наразі зосереджується на пошуку нових терапевтичних засобів, що є перспективними для лікування коагулопатій у пост-COVID-19 періоді. Тим не менш одним із важливих аспектів для раціонального виробництва таких препаратів є дослідження активності протеолітичних ферментів у кровотоці. З економічної точки зору доцільним є попередня оптимізація методики ензим-електрофорезу для практичного використання при оцінці ферментативної активності у зразках плазми крові.
Посилання
Ostapchenko, L., Savchuk, O., Burlova-Vasilieva, N. (2011). Enzyme electrophoresis method in analysis of active components of haemostasis system. Advances in Bioscience and Biotechnology, 2 (1), pp. 20-26.
Protein Electrophoresis. (1999). Technical manual, Amersham Biosciences Inc